Kontakt:
Mírové náměstí 208
384 11 Netolice
IČO: 63913950
tel.: 602 424 599
tylnetolice@seznam.cz


2020


V roce 2020 oslaví náš spolek 137 let aktivního působení v ochotnickém divadle.


 

www.netolice.cz
www.muzeumnetolice.cz

Vítejte u nás, vítejte na stránkách Spolku divadelních ochotníků TYL Netolice.

Nabízíme Vám stručný pohled na historii spolku, přehled divadelních her, které viděli naši diváci v uplynulých létech v kouzelném prostředí zahrady zámku Kratochvíle nebo na pódiu divadla. Nabízíme též přehled ostatních divadelních her, pohádek a jiných aktivit našeho spolku. Můžeme se trochu pochlubit, že naše představení jsou hojně navštěvována věrnými diváky z blízkého či dalekého okolí. Máme také několik divadelních příznivců, kteří dobrovolně a rádi přispívají finančně či jinou pomocí na naši ochotnickou činnost. Na vytvoření těchto stránek byla použita kronika netolického spolku TYL.

Spolek má k dispozici na zkoušení a pro uložení svých věcí, kulis, kostýmů atd. dnes již historickou budovu netolického divadla, která je majetkem Města Netolice. Do roku 1987 zde fungovalo kino a divadlo. Po zrušení kina přestala budova pravidelně „žít“, konala se zde občas nějaká kulturní akce. Náš spolek užíval šatnu a na jevišti zkoušel. Bez topení však budova rychle chátrala. V letech 2010-2011 divadlo dostalo novou střechu nad jevištěm. Díky grantům a vstřícnosti vedení města se v roce 2013 vyměnila světla v hledišti a hlavně se opět dá v divadle zatopit!! Oprava toalet pro diváky, které byly v havarijním stavu, se podařila v roce 2014, a nejen to. Hlediště je vymalované, má nové lino a „prozatimní“ židle. Podařila se též oprava omítek a malba vstupního prostoru a chodby na balkón. Divadlo zase začíná žít a to je moc dobře…Přejeme si, aby se opravila ještě ta zadní část budovy – zázemí pro herce a jeviště. Potřebujeme divadlo vybavit moderní divadelní technikou. Snad vše dobře dopadne a budova divadla se zachrání…

Našim cílem je pobavit Vás - diváky. Jsme parta lidí různého věku, rozličných zálib, koníčků. Rádi se scházíme, posedíme, popovídáme, zazpíváme. Prostě bez divadla by byl náš život tak nějak chudší!

zapati baza